9 korzyści, które zapewniają soczewki toryczne wewnątrzgałkowe

toryczne soczewki wewnatrzgalkowe korzysci

Soczewki toryczne wewnątrzgałkowe to nowatorskie rozwiązanie umożliwiające wyraźne i ostre widzenie z każdej odległości. Bez okularów czy tradycyjnych soczewek. W tym artykule poznasz główne korzyści, jakie mogą Ci zapewnić.

Czym są soczewki toryczne?

Na wstępie wyjaśnijmy sobie w trzech punktach, czym są soczewki toryczne wewnątrzgałkowe:

 1. Zaprojektowano je specjalnie do korekcji oraz leczenia dwóch schorzeń: astygmatyzmu i zaćmy.
 2. Są to soczewki implementowane na powierzchni oka.
 3. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii umożliwiają poprawę wzroku pacjenta dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb.

Czytaj również:  Jak leczyć zaćmę? Przyczyny, objawy, leczenie zaćmy

Wszczepienie soczewki torycznej za każdym razem poprzedzone jest dokładnymi pomiarami oka pacjenta. W naszym szpitalu dysponujemy pionierskimi soczewkami wewnątrzgałkowymi AT TORBI firmy ZEISS wyróżniającej się wieloletnim doświadczeniem w produkcji wysokiej klasy soczewek do zróżnicowanych przyrządów optycznych. AT TORBI oferują m.in.:

 • poprawę jakości widzenia na jedną odległość, zwykle do dali,

 • precyzyjną korekcję astygmatyzmu,

 • szeroki zakres mocy korekcyjnych umożliwiający leczenie nawet poważnych wad wzroku.

Jeśli zastanawiasz się, czy soczewki toryczne wewnątrzgałkowe są dla Ciebie lub masz pytania dotyczące ich implementacji, skontaktuj się z nami. W dalszej części artykułu poznasz główne korzyści, jakie zapewnia to nowatorskie rozwiązanie.

Soczewki toryczne wewnątrzgałkowe – 9 korzyści, które zapewniają

Dziś, cierpiąc na wadę wzroku, nie jesteśmy zmuszeni do korzystania wyłącznie z okularów czy tradycyjnych soczewek. W znacznym stopniu poprawiła się technologia związana z zabiegami korekcji wzroku. Wielkie postępy w dziedzinie torycznych soczewek wewnątrzgałkowych sprawiły, że stanowią one niezwykle wygodne i wysoce skuteczne rozwiązanie w leczeniu astygmatyzmu czy zaćmy, zapewniając takie korzyści jak:

 1. Wyraźną poprawę jakości życia (brak bólów głowy oraz oczu, jak również ich szybszego zmęczenia; lepsze rozumienie czytanego tekstu).

 2. Niezależność od okularów podczas uprawiania sportu lub innych aktywności.

 3. Wyraźne widzenie z bliska i dali, umożliwiające poprawną ocenę odległości.

 4. Brak ryzyka wypadnięcia soczewki czy przesunięcia się jej pod powiekę.

 5. Lepsze postrzeganie kontrastu.

 6. Łatwość dopasowania do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 7. Możliwość pełnej odwracalności zabiegu.

 8. Bezproblemową, trwałą i skuteczną aplikację.

 9. Szeroki zakres mocy korekcyjnych zapewniający wysoką skuteczność w leczeniu nawet bardzo nasilonego astygmatyzmu.

Podsumowanie

Cierpiąc na astygmatyzm czy zaćmę, warto skorzystać z dobrodziejstw, jakie oferuje współczesna medycyna. Soczewki toryczne wewnątrzgałkowe mogą Ci pomóc raz na zawsze pożegnać okulary czy tradycyjne soczewki. Rozmyją obawy o to, że je uszkodzisz czy zgubisz. Wyeliminują dyskomfort związany z tym, że nie zawsze możesz ich użyć, np. na boisku czy basenie.

Specjaliści w naszym szpitalu pomogą Ci dobrać rodzaj soczewek do indywidualnych preferencji oraz wady wzroku tak, by zmaksymalizować efekty leczenia. Zależy Ci na profesjonalnej korekcji wzroku? Sprawdź wolny termin i umów wizytę już teraz.