Soczewki fakijne

Technologia EVO Visian ICL

Home Soczewki fakijne

Technologia EVO Visian ICL

visian icl

EVO Visian ICL to innowacyjny produkt stworzony przez firmę STAAR Surgical. W porównaniu do innych zabiegów korekcji wzroku Visian ICL zapewnia:

 • rewelacyjną ostrość wzroku,
 • uniknięcie powikłań powierzchownej korekcji wzroku,
 • doskonałe widzenie po zmroku,
 • możliwość korekcji wzroku, u osób z cienką rogówką,
 • filtr UV wbudowany w biokompatybilną soczewkę,
 • powrót do codziennych aktywności, już następnego dnia po zabiegu,
 • możliwość korekcji wysokich wad wzroku: krótkowzroczności, nadwzroczności oraz astygmatyzmu.

Co to jest EVO Visian ICL? I jak działa?

EVO Visian ICL to soczewka, która współpracuje z okiem, powoduje korekcję wady wzroku. W przeciwieństwie do tradycyjnych soczewek kontaktowych, które aplikujemy na powierzchni oka, EVO Cisian ICL są wszczepione pomiędzy tęczówkę, a naturalną soczewkę oka. gdzie pozostają na stałe. Jeśli widzenie pogorszy się, soczewka może zostać w każdej chwili usunięta.

Z czego zbudowana jest EVO Visian ICL?

Soczewka zbudowana jest z zaawansowanego technologicznie materiału. W odróżnieniu od innych soczewek dostępnych na rynku, EVO Visian ICL zbudowany jest z biokompatybilnego materiału kolamer.Nazwa pochodzi od słów „kolagen” oraz „polimer”. Dzięki temu właściwości materiału są prawie identyczne jak naturalnej soczewki w oku człowieka.

Brak zespołu "suchego oka"

EVO Visian ICL nie powoduje wystąpienia zespołu suchego oka, co ma często miejsce w przypadku zabiegów laserowej korekcji wzroku. Soczewki EVO Visian ICL są bardzo często polecane przez lekarzy pacjentom potrzebującym poprawy wzroku i cierpiącym na tą dolegliwość.

Na stałe, ale niekoniecznie na zawsze

Zabieg jest w pełni odwracalny.

Ochrona przed promieniami UV

Wieloletnia renoma i bezpieczeństwo EVO Visian ICL wszczepiany jest już od 20 lat. W tym czasie wszczepiono ponad 650 000 implantów do oczu. Zabiegi wykonują jedynie certyfikowani chirurdzy okulistyczni. Badania wykazują, że 99,6% pacjentów po zabiegu jest zadowolona z efektów.

Elastyczność w leczeniu

Wzrok człowieka pogarsza się wraz z wiekiem, co oznacza, że prawie każdy człowiek w swoim życiu będzie potrzebował zabiegu usunięcia zaćmy. Istotną korzyścią soczewek Visian ICL jest fakt, że można je zmieniać, kiedy zajedzie taka potrzeba. Soczewki mogą zostać zastąpione, jeśli nasz wzrok znacząco się pogorszy, a zabieg może zostać przeprowadzony w dowolnym momencie naszego życia.

Gwarancja satysfakcji

99,6% zadowolonych pacjentów z jakości widzenia po zabiegu wszczepienia EVO Visian ICL. Powodem jest niezawodność naszych soczewek i najlepsze wyniki w walce o wzrok pacjenta. Liczby mówią same za siebie – 650 000 zabiegów na całym świecie, ponieważ pacjenci oraz chirurdzy zaufali naszej renomie i gwarancji satysfakcji.

PRZEBIEG ZABIEGU WSZCZEPIANIA SOCZEWEK VISIAN ICL

W dniu zabiegu

Jak w przypadku wszystkich zabiegów okulistycznych, ważne jest abyśmy mieli kogoś, kto odwiezie po zabiegu do domu. Pacjent w trakcie zabiegu jest poddany znieczuleniu kroplami. Po podaniu znieczulenia chirurg otworzy w paru miejscach krawędź rogówki, gdzie umieszczona zostanie soczewka. Soczewka jest miękka i zwijalna i zostaje umieszczona delikatnie w gałce ocznej, pod tęczówką. Cały zabieg trwa około 15 minut. Otwór jest mikroskopijnej wielkości, co pozwala na jego zagojenie w bardzo krótkim czasie, bez potrzeby zakładania szwów. Kilka godzin po zabiegu można opuścić klinikę, już bez konieczności noszenia okularów lub soczewek kontaktowych.

Po zabiegu lekarz przepisze pacjentowi krople do oczu, aby zapobiec infekcji i zapaleniu. Kropli należy używać przez najbliższe dni w domu. Lekarz zaleci również dalsze badania kontrolne oczu. Ostrość widzenia powinna się ustabilizować parę dni po zabiegu.

visian icl logo

Godziny otwarcia szpitala

Poniedziałek – Wtorek 9.00 – 18.00
Środa 9.00 – 17.00
Czwartek 9.00 – 18.00
Piątek 9.00 – 14.00

Zapytaj o zabieg


  Rodzaj zabiegu:


  Dla kogo zabieg EVO Visian ICL?

  Pacjenci w wieku 21 do 45 lat, u których rozpoznano krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm stanowią docelową grupę dla zabiegu wszczepienia soczewek Visian ICL.

  Szeroki zakres leczenia.

  Metoda Visian ICL jest przeznaczona dla wszystkich osób, które mają:

  Krótkowzroczność od -0,5 do -20 dioptrii
  Dalekowzroczność od +0,5 do 10 dioptrii
  Astygmatyzm do +6 dioptrii

  Technologia Visian ICL nie zmienia tkanki rogówki w żaden sposób, dlatego rozwiązanie to jest polecane osobom z cienkimi rogówkami.

  Pacjenci nie powinni mieć w swojej historii innych zabiegów okulistycznych lub przewlekłych chorób oczu, takich jak jaskra, zapalenie tęczówki czy retinopatia cukrzycowa.

  Należy odłożyć decyzję o zabiegu w przypadku ciąży lub karmienia piersią.

  Facebook
  Instagram
  Zadzwoń!