Master wśród technologii

Jesteśmy niezwykle dumni, że po raz kolejny potwierdzamy naszą pozycję lidera w regionie! Chcąc zapewnić najwyższy standard usług wciąż inwestujemy w najlepsze urządzenia dostępne na rynku. Ostatnio powiększyliśmy naszą bazę sprzętową o bezkontaktowy biometr optyczny IOL Master 700, który jest najnowszą generacją biometrów firmy Carl Zeiss. Jest to pierwsze takie urządzenie w regionie. To właśnie firma Zeiss ponad 20 lat temu wprowadziła pierwszy biometr optyczny i zrewolucjonizowała pomiary oczu. Od tego czasu biometry IOL Master stały się najczęściej używanymi biometrami w świecie okulistycznym z ponad 150 milionami obliczeń mocy IOL.

To urządzenie to dosłownie „master” w dziedzinie biometrii oka. Służy do precyzyjnego pomiaru wymiarów oka. Samo badanie trwa bardzo krótko i przeprowadzane jest bezkontaktowo oraz bezboleśnie, przy zapewnieniu pacjentowi najwyższego komfortu. Co ważne – raz wykonane badanie nie traci ważności i może być bardzo przydatne dla pacjenta w przyszłości.

Pacjenci mają wiele korzyści z zastosowania urządzenia IOL Master w badaniach diagnostycznych jak i kwalifikacyjnych. Biometria optyczna pozwala na dokładne pomiarowanie długości gałki ocznej, co jest szczególnie ważne dla pacjentów przygotowujących się do laserowej korekcji wzroku. Informacje te pozwalają na poznanie genezy wady wzroku i oszacowanie jakości widzenia po zabiegu. Pomiar dostarcza również informacji o szerokości źrenicy, co umożliwia dostosowanie wielkości ablacji podczas zabiegu laserowej korekcji wad wzroku. Pozwala również na oszacowanie grubości rogówki, co jest istotne przy przeprowadzaniu zabiegu w oczach z wysoką krótkowzrocznością. IOL Master stosowany jest również przed operacjami zaćmy, które polegają na usunięciu mętnej soczewki oka i zastąpieniu jej nową, sztuczną soczewką. Ogromną przewagą biometru IOL MASTER 700 jest wykorzystanie technologii „Swept Source”, która pozwala wykonać badanie nawet w bardziej zaawansowanym stadium zaćmy. Pomiary wykonywane przez urządzenie pozwalają na dobranie odpowiedniej soczewki, która zapewni najlepszą jakość widzenia dla pacjenta po operacji. Sprzęt wykorzystuje różne technologie, takie jak interferometria optyczna i pomiar refrakcji oka, aby dokładnie określić wymiary oka i parametry soczewki wewnątrzgałkowej. Dzięki temu, chirurdzy mogą wykonać zabieg bardziej precyzyjnie i skutecznie.

U pacjentów z jaskrą IOL Master pomaga w łatwy i szybki sposób zmierzyć głębokość komory przedniej i ocenić ryzyko zamknięcia kąta przesączania. Ponadto, pomiar wielkości WTW może pomóc w korekcji soczewkami kontaktowymi i dopasowaniu średnicy soczewki do szerokości rogówki. Najmłodsi pacjenci również korzystają z pomiarów biometrycznych, które pozwalają na śledzenie przyrostu długości gałki ocznej i ocenę postępującej wady wzroku.

Reasumując, IOL Master umożliwia precyzyjne i kompleksowe badania oka, co jest niezbędne do planowania zabiegów zaćmy i refrakcyjnej wymiany soczewek, a także przydatne przy kwalifikacji pacjentów do laserowej korekcji wzroku. Dzięki dokładności pomiarów jesteśmy w stanie zadbać o Naszych pacjentów i pomóc znaleźć im jak najlepsze rozwiązanie, aby raz na zawsze przestali borykać się z dyskomfortem, jakie daje złe widzenie.