Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa chirurgia refrakcyjna rogówki to powszechnie stosowana metoda korekcji wad wzroku, która rozwinęła się w stosunkowo krótkim czasie zaledwie 30 lat. Podobnie jak w innych sferach życia, motorem postępu była w dużej mierze potrzeba ciągłego doskonalenia. Dziedzinę tę ukształtowały trzy generacje technik laserowych: PRK, LASIK i SMILE.

 

PRK, technika laserowej korekcji wad wzroku pierwszej generacji, polega na ablacji powierzchni rogówki za pomocą lasera excimerowego. Procedura ta często uważana jest za ekonomiczne rozwiązanie i nadal jest często wykonywana.

 

Metoda LASIK, wprowadzona jako technika laserowej korekcji wad wzroku drugiej generacji, także polega na zmianie kształtu rogówki przy użyciu lasera excimerowego. Zabieg z wytworzeniem płatka umożliwia szybkie odzyskanie widzenia, dzięki czemu jest on obecnie bardzo popularny.

 

SMILE, technika laserowej korekcji wad wzroku trzeciej generacji, polega na uformowaniu i usunięciu przez niewielkie nacięcie fragmentu rogówki zwanego soczewką wewnątrzrogówkową. Ten minimalnie inwazyjny zabieg, niewymagający wytworzenia płatka rogówki i wykonywany w całości przy użyciu lasera femtosekundowego, zmienia oblicze chirurgii refrakcyjnej.

 

Wydaje się, że laserowa korekcja wad wzroku nigdy nie umożliwiała lepszego zachowania tkanek, nie była bardziej zaawansowana i łagodna dla oka niż obecnie. Przyszłość należy do zabiegów minimalnie inwazyjnych.

UWOLNIJ SIĘ OD OKULARÓW NA ZAWSZE

Dzięki formularzowi wstępnej kwalifikacji w kilka minut, bez wychodzenia z domu możesz dowiedzieć się czy Twoja wada wzroku nadaje się do korekcji laserowej.

Jak działa laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku oparta jest na prostych zasadach optyki. W prawidłowej gałce ocznej rogówka załamuje promienie świetlne w ten sposób, że skupiają się one na siatkówce. W oku z zaburzeniami, np. przy daleko- lub krótkowzroczności załamywane promienie świetlne padają za lub przed siatkówką, w wyniku czego powstaje nieostry obraz. Laserowa korekcja wad wzroku polega na zmianie kształtu rogówki tak, by załamywane przez nią promienie padały na siatkówkę. Komputerowo kontrolowany laser zmienia przednią krzywiznę rogówki. Modelowanie rogówki przy zastosowaniu lasera przyczyniło się do zwiększenia precyzji i bezpieczeństwa korekcji wad wzroku.

laserowa korekcja wzroku

Mikrosoczewkowa korekcja wzroku – SMILE

Technologia SMILE polega na uformowaniu soczewki wewnątrzrogówkowej i usunięciu jej przez niewielkie nacięcie to technika laserowej korekcji refrakcji III generacji. Przewyższa dotychczasowe PRK i LASIK oraz zmienia oblicze chirurgii refrakcyjnej.

ZEISS, to jak dotąd, jedyna firma oferująca minimalnie inwazyjny (bez płatka) sposób korekcji refrakcji – ReLEx® SMILE. Zabieg ReLEx SMILE wykonuje się wyłącznie przy użyciu jednego lasera femtosekundowego VisuMax® firmy ZEISS – który posiadamy jako jedyni w regionie !!

 

Nacięcie boczne mniejsze nawet o 80% !!
Od techniki z wytworzeniem płatka rogówki do zabiegów minimalnie inwazyjnych: Technika LASIK wymaga wykonania nacięcia bocznego o długości wynoszącej w przybliżeniu 20 mm. W przypadku techniki ReLEx SMILE firmy ZEISS wystarczy niewielkie nacięcie o długości 2 do 4 mm. Górne warstwy rogówki pozostają w większośi nienaruszone.

 

Powierzchnia cięcia wewnątrz rogówki – mniejsza nawet o 30% !!
Powierzchnia cięcia warstwowego jest mniejsza o ok. 1/3 w porównaniu z zabiegami Femto-LASIK.

PRK
I generacja

PRK
T1
Ablacja powierzchni rogówki
  • ablacja warstwy podnabłonkowej
  • zastosowanie lasera excimerowego
  • wydłużony czas odzyskania widzenia
  • dyskomfort pacjenta
  • zakres wskazań:
    krótkowzroczność do –8,0D
    astygmatyzm do 5,0D

LASIK
II generacja

LASIK
T2
Zabieg z wytworzeniem płatka rogówki
  • ablacja zrębu rogówki
  • zastosowanie laser excimerowego lub połączenie z laserem femtosekundowego
  • szybkie odzyskanie widzenia
  • istnieje niewielkie ryzyko powikłań związanych z płatkiem rogówki
  • zakres wskazań:
    krótkowzroczność do –10,0D
    nadwzroczność do +4,0D
    astygmatyzm do 5,0D

SMILE
III generacja

SMILE
T3
Minimalnie inwazyjny zabieg niewymagający wytworzenia płatka rogówki
  • uformownie i wyciecie soczewki wewnątrzrogówkowej w zrębie
  • zastosowanie lasera femtosekundowego
  • łagodny zabieg
  • brak powikłań zawiązanych z płatkiem rogówki (np. rzadsze występowanie objawów suchego oka)
  • zakres wskazań:
    krótkowzroczność do –8,0D
    astygmatyzm krótkowzroczny do –3,0D

Koszt usługi może być finansowany za pośrednictwem MediRaty.

Logo Szpital ZEISS

Poznaj bliżej naszą placówkę i historię jednej z naszych pacjentek

Zobacz wideo

Godziny otwarcia szpitala

Poniedziałek – Wtorek 8:30–18.00
Środa 8:30–17.00
Czwartek 8:30–18.00
Piątek 8:30–14.00

Zapytaj o zabieg


    Rodzaj zabiegu:


    Facebook
    Instagram
    Zadzwoń!