Laserowa korekcja wzroku SMILE. Wyraźnie zobaczysz korzyści

smile laserowa korekcja wzroku

Dokucza Ci krótkowzroczność lub astygmatyzm? Chcesz raz na zawsze pożegnać okulary lub soczewki? Laserowa korekcja wzroku SMILE to zabieg dla Ciebie.

Musisz mrużyć oczy i męczysz się, czytając napisy w kinie?

Widzisz niewyraźnie nawet z krótkich odległości?

A może znajomi mają pretensję lub śmieją się, że nie rozpoznajesz ich na ulicy?

Jeśli te i wiele podobnych sytuacji sprawia Ci trudność, najprawdopodobniej cierpisz na krótkowzroczność, astygmatyzm lub obydwie te wady wzroku jednocześnie. Możesz je korygować lub zminimalizować, nosząc okulary lub soczewki kontaktowe. Jeśli jednak nie są ci one w smak, ale wciąż pragniesz, by problem zniknął Ci z oczu, warto pomyśleć o laserowej korekcji wzroku nowoczesną metodą SMILE.

Laserowa korekcja wzroku metodą SMILE, czyli 3 razy B

SMILE (ang. SMall Incinsion Lenticule Extraction) to metoda należąca do najnowszej, trzeciej generacji laserowej chirurgii refrakcyjnej rogówki. Ta najbardziej zaawansowana technika laserowej korekcji wzroku polega na usunięciu soczewki oka poprzez drobne nacięcie rogówki laserem. Metoda SMILE skutecznie pomaga w leczeniu takich wad wzroku jak astygmatyzm oraz krótkowzroczność.

Laserową korekcję wzroku metodą SMILE scharakteryzować można skrótem 3 razy B, ponieważ jest:

  • Bezbolesna – wykonywana w znieczuleniu.

  • Bezstresowa – pacjent nie odczuwa dyskomfortu.

  • Błyskawiczna – trwa zaledwie kilka minut.

Metoda SMILE – etapy zabiegu

  1. Utworzenie soczewki – w rogówce wycina się niewielki fragment tkanki, a potem wykonuje się niewielkie nacięcie (2-4 mm).

  2. Usunięcie soczewki – poprzez nacięcie z wnętrza rogówki usuwa się soczewkę.

  3. Korekta wady wzroku – po usunięciu soczewki zmienia się kształt rogówki. W wyniku tych działań następuje pożądany efekt, czyli korekcja wady refrakcji.

Laserowa korekcja wzroku SMILE – widoczne korzyści

Zabieg laserowej korekcji wzroku ReLeX SMILE jest całkowicie bezbolesny, precyzyjny i trwały. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób borykających się na co dzień z wadami wzroku, jak również osób aktywnych. Po zaledwie kilku dniach od jego wykonania nie musisz nosić okularów ani soczewek. Nie ryzykujesz zatem, że pobijesz szkła w trakcie biegania czy na siłowni. Nie musisz też regularnie zaopatrywać się w soczewki, wymieniać ich czy ryzykować, że je zgubisz lub zapomnisz zdjąć przed snem.

Laserowa korekcja wzroku metodą SMILE to jednorazowy wydatek, który sprawia, że zaczniesz wreszcie widzieć ostro i wyraźnie. Dostrzeżenie czegokolwiek z monitora czy tablicy nie będzie już stanowiło trudności. Bez problemu odczytasz napisy do filmu, godzinę na zegarze bądź numer nadjeżdżającego autobusu. Łatwiej i precyzyjniej ocenisz odległość czy szybciej dostrzeżesz znaki drogowe.

Masz pytania dotyczące zabiegu? Zastanawiasz się, gdzie go wykonać? Jako jedyni w województwie podlaskim dysponujemy najwyższej klasy urządzeniem firmy Carl Zeiss MediTec. Dostępny jest on wyłącznie w 1000 placówkach na całym świecie. Prosto i wygodnie umów wizytę lub skontaktuj się z nami już teraz.