Laserowa korekcja wzroku – na czym polega? Jakie są jej efekty?

laserowa korekcja wzroku na czym polega

Chcesz wreszcie widzieć wyraźnie z każdej odległości? Masz dość okularów lub soczewek kontaktowych? Laserowa korekcja wzroku może Ci pomóc raz na zawsze. Sprawdź, na czym polega i jakie są jej efekty.

Jak widzieć lepiej bez okularów lub soczewek?

Problemy ze wzrokiem potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Jeśli cierpisz na krótko- bądź dalekowzroczność, z pewnością wiesz, jaką trudność sprawiają momenty, gdy nie rozpoznajesz twarzy znajomych i bliskich na ulicy, numeru nadjeżdżającego autobusu czy też nie możesz odczytać godziny na zegarze. Stres z tym związany trudno zrozumieć osobie, która na co dzień widzi idealnie.

Możesz oczywiście zaopatrzyć się w okulary lub soczewki kontaktowe. Jeśli jednak boisz się, że np. te pierwsze pobijesz, uprawiając sport, zaś te drugie wywołują u Ciebie dyskomfort, istnieje trzecie rozwiązanie. Laserowa korekcja wzroku to zabieg, który umożliwi Ci wyraźne widzenie z każdej odległości. Szybko, trwale i bezboleśnie.

Laserowa korekcja wzroku – co to?

Laserowa chirurgia refrakcyjna rogówki (określana powszechnie jako laserowa korekcja wzroku) umożliwia skuteczne i trwałe usuwanie wad wzroku

  • PRK,

  • LASIK,

  • SMILE.

Są to jednocześnie metody laserowej korekcji wzroku. Ich cel jest ten sam, choć każda przebiega nieco inaczej. Im „młodsza” jest dana metoda (im wyższa generacja), tym mniejszą inwazyjność ma zabieg. Przykładowo, technika LASIK wymaga wykonania nacięcia bocznego o długości ok. 20 mm. W przypadku ReLex SMILE nacięcie wynosi zaledwie 2-4 mm, a górne warstwy rogówki pozostają nienaruszone.

Nasz szpital jako jedyny w województwie podlaskim dysponuje najwyższej klasy urządzeniem firmy Carl Zeiss MediTec – laserem VisuMax dostępnym wyłącznie w 1000 placówkach medycznych na całym świecie. Jeśli potrzebna Ci profesjonalna laserowa korekcja wzroku, umów wizytę już teraz.

Na czym polega laserowa korekcja wzroku?

Celem laserowej korekcji wzroku jest doprowadzenie do tego, by promienie świetlne, które załamują się na rogówce gałki ocznej, skupiały się na siatkówce oka. Tak funkcjonuje to w zdrowym narządzie. W oku z zaburzeniami promienie padają za (krótkowzroczność) lub przed siatkówką (dalekowzroczność).

Jak to działa?

Mówiąc w skrócie, lekarz nakierowuje laser w taki sposób, by odpowiednio ukształtować przednią krzywiznę rogówki, zmieniając jej kształt. W korekcji wzroku wykorzystuje się bezpieczne, nowoczesne lasery, nie ma zatem możliwości, by coś stało się z naszymi oczami. W razie ruchu gałki ocznej laser sam się wyłącza.

Czy laserowa korekcja wzroku boli?

Zabieg jest bezbolesny. Pacjent nie jest poddawany narkozie, ale dostaje leki przeciwbólowe działające miejscowo, by możliwa była jego współpraca z lekarzem. Wcześniej, przed wykonaniem korekcji wzroku przeprowadza się kwalifikację do wykonania zabiegu. Po nim pacjent odbywa jeszcze trzy wizyty kontrolne.

Jakie są efekty laserowej korekcji wzroku?

Zabieg pozwala wszystko widzieć wyraźnie bez okularów czy szkieł kontaktowych. To możliwe już zaledwie kilka dni po zabiegu. Ostrość widzenia poprawia się u pacjentów z:

  • krótkowzrocznością (wady refrakcji),

  • dalekowzrocznością,

  • astygmatyzmem.

U pacjentów z krótkowzrocznością laserowa korekcja wzroku powoduje spłaszczenie rogówki. W przypadku osób z dalekowzrocznością zostanie ona uwypuklona. Zabieg umożliwia także leczenie astygmatyzmu, ponieważ wykorzystując laser można wyrównać płaszczyznę rogówki, a pacjent zacznie widzieć ostro i wyraźnie.

Podsumowanie

Korekcja wzroku z wykorzystaniem lasera jest szybka, bezbolesna i w 90% przypadków daje trwałe, zadowalające efekty. Dzięki niej można raz na zawsze pozbyć się okularów lub szkieł kontaktowych. Przeprowadza się ją raz na całe życie. Laserowa korekcja wzroku umożliwia wyleczenie małych i średnich wad wzroku. Przeprowadzana jest u osób w wieku od 21 do 55 lat, o ile nie istnieją przeciwwskazania

Masz pytania dotyczące zabiegu? Potrzebujesz konsultacji? Skontaktuj się z nami już teraz chętnie pomożemy.