Laserowa korekcja wzroku Białystok – gdzie wykonać zabieg?

laserowa korekcja wzroku białystok

Mieszkasz w Białymstoku lub w jego okolicach? Właśnie wpisałeś w wyszukiwarkę frazę „laserowa korekcja wzroku Białystok”? Sprawdź, gdzie ją wykonać w sposób profesjonalny i skuteczny.

Czym jest laserowa korekcja wzroku?

Dzisiejsza medycyna umożliwia leczenie wad wzroku na wiele sposobów, które jeszcze niedawno trudno byłoby sobie wyobrazić. Jednym z nich jest laserowa korekcja wzroku. Ten bezbolesny i błyskawiczny zabieg pozwala trwale usuwać krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm.

Laserowa korekcja wzroku (określana również jako laserowa chirurgia refrakcyjna rogówki) polega na zmianie kształtu rogówki za pomocą lasera excimerowego lub femtosekundowego. Rogówkę kształtuje się w taki sposób, aby usunąć zjawisko, w którym załamywane przez nią promienie światła padały za lub przed siatkówką. Dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu rogówki pacjent może widzieć wyraźnie z każdej odległości

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Laserowa korekcja wzroku – na czym polega? Jakie są jej efekty?

Skuteczność opisywanej metody wynosi 90%, a jej efekty są trwałe i zadowalające. Pacjent przechodzi zabieg raz w życiu. Dzięki niemu może pożegnać okulary czy szkła kontaktowe, a komfort jego życia wyraźnie się poprawia. Kto właściwie może i powinien z niego skorzystać?

Jeśli trafiłeś tu, bo wpisałeś/aś w wyszukiwarkę frazę „laserowa korekcja wzroku Białystok” lub podobną, koniecznie przeczytaj dalszą część artykułu.

Dla kogo jest zabieg?

Zabieg przeprowadza się u osób w wieku od 21 do 55 lat, o ile lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań. Za pomocą laserowej chirurgii refrakcyjnej rogówki można trwale usunąć takie wady wzroku jak:

  • astygmatyzm (do 5 dioptrii – D),

  • dalekowzroczność (nadwzroczność, hiperopia) – od +0,5 D do +6 D,

  • krótkowzroczność (bliskowzroczność, myopia) – od -0,5 D do -10 D,

  • starowzroczność (presbyopię).

Astygmatyzm to dolegliwość, w wyniku której promienie świetlne skupiają się w różnych punktach siatkówki. Dzieje się tak, ponieważ krzywizna rogówki lub siatkówki jest nieregularna. W efekcie niewyraźne dla patrzącego stają się przedmioty znajdujące się zarówno w bliskiej, jak i w dalszej odległości.

Daleko- oraz krótkowzroczność związane są z sytuacją, gdy promienie świetlne skupiają się za (dalekowzroczność) lub przed siatkówką (bliskowzroczność). W pierwszym przypadku niewyraźnie widzi się przedmioty z bliska, w drugim – z daleka. W przypadku krótkowzroczności laserowa korekcja wzroku dąży do spłaszczenia rogówki, zaś w odniesieniu do dalekowzroczności – do jej uwypuklenia.

Presbyopia (zwana starowzrocznością) dotyczy osób w wieku od 40 do 50 lat. To utrata zdolności akomodacji oka, czyli zdolności jego dostosowywania się do oglądania przedmiotów znajdujących się w różnych odległościach.

Jeśli cierpisz na którąś z powyższych wad, laserowa chirurgia refrakcyjna rogówki to zabieg dla Ciebie.

Laserowa korekcja wzroku Białystok. Gdzie wykonać?

Decydując się na wybór placówki, która wykona korekcję, powinieneś kierować się 3 istotnymi kwestiami:

  1. Powierz swoje zdrowie specjalistom z wieloletnim doświadczeniem.
  2. Weź pod uwagę osobisty komfort – potrzeby, oczekiwania czy odległość, którą będziesz musiał pokonać, by dotrzeć na zabieg, a potem na wizyty kontrolne.
  3. Zorientuj się w kosztach, ponieważ niektóre placówki oferują np. możliwość rozłożenia płatności na raty.

Potrzebna Ci laserowa korekcja wzroku? Białystok to jedno z wielu miast, gdzie możesz ją wykonać. Wybierając nasz szpital, masz do dyspozycji jedyne w województwie podlaskim najwyższej klasy urządzenie firmy Carl Zeiss MediTec – laser VisuMax. Dostępny jest on wyłącznie w 1000 placówkach medycznych na całym świecie. Oprócz wysokiej klasy sprzętu służymy 26-letnim doświadczeniem potwierdzonym wieloma certyfikatami i wyróżnieniami.

Umów wizytę już teraz, jeśli zależy Ci na profesjonalnej korekcji wzroku. A może masz pytania lub wątpliwości związane z zabiegiem? Potrzebujesz konsultacji? Skontaktuj się z nami już teraz – chętnie pomożemy.