Czy warto inwestować w Laserową Korekcję Wzroku?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na prywatne leczenie. W niektórych dziedzinach medycyny jest to już powszechne (jak np. stomatologia, ortodoncja czy medycyna estetyczna). Czasem to wybór a czasem konieczność. Nie wszystkie zabiegi są refundowane. Przykładem na to może być laserowa korekcja wzroku. Według NFZ jest to zabieg medycyny estetycznej i jako taki, nie podlega refundacji. Nasi pacjenci często zastanawiają się, czy warto zainwestować w to rozwiązanie i jakie korzyści to przynosi.

Laserowa korekcja wzroku, pomimo że opiera się na najnowszych technologicznych rozwiązaniach, już stała się bardzo popularnym zabiegiem. Polega on na skorygowaniu wady wzroku za pomocą lasera.

Najważniejszym powodem, dla którego warto zdecydować się na ten zabieg, jest wyraźna poprawa jakości życia. Pacjenci dopiero po zabiegu uświadamiają sobie, jak dobra to była decyzja. Nie noszą okularów ani soczewek kontaktowych. Prowadzą aktywny tryb życia, podejmują pracę w dziedzinach w których dobry wzrok jest decydującym kryterium (np. w przypadku służb mundurowych czy zawodowych kierowców). Zabieg laserowej korekcji wzroku ewidentnie poprawia poczucie komfortu, wolności i wygody.

Kolejnym punktem za liście plusów jest brak wymiany szkieł, oprawek okularowych i/lub soczewek kontaktowych. Takie wydatki rozłożone w okresie np. 10 lat, mogą być wyższe niż jednorazowy zabieg laserowej korekcji wzorku. Po zabiegu LKW na efekty nie trzeba czekać czy przechodzić długotrwałej rehabilitacji. Cena laserowej korekcji wzroku może być uzależniona od miejsca wykonania, doświadczenia i kwalifikacji lekarza operującego, technologii wykorzystywanej do zabiegu, itp. Dlatego decydując się na zabieg warto sprawdzić, jaki sprzęt posiada wybrana przez nas placówka, ile lat wykonuje już dany zabieg oraz ile trwa rekonwalescencja po zaproponowanej przez lekarza metodzie. Trzeba pamiętać, im nowocześniejsza metoda (najnowocześniejsza to metoda 3-ciej generacji SMILE), tym mniejsza inwazyjność zabiegu i szybsze odzyskanie pełnego widzenia.

W dłuższej perspektywie zabieg laserowej korekcji wzroku jest jedną z najlepszych inwestycji, jakie możemy zrobić dla siebie. Koszty nie są tak duże, jak większości się wydaje a płatność można często rozłożyć na raty. Jest to ogromny plus dla osób, które chcą skorzystać z laserowej korekcji wzroku a nie chcą czekać do czasu uzbierania odpowiedniej kwoty.

Pacjenci naszego szpitala, mogą wybierać z pełnego wachlarza metod korekcji. Rzetelne badania kwalifikacyjne w połączeniu z doświadczeniem naszych lekarzy, pozwolą dobrać najlepszą indywidualną metodę leczenia.

Podsumowując, laserowa korekcja wzroku przynosi same korzyści a większość z nich pacjenci widzą dopiero po zabiegu. To „inwestycja w siebie” i jakość swego życia. W największą korzyść. Cieszmy się pełną ostrością widzenia i codzienną wygodą. 😊